Sąd Rejonowy w Zgierzu zajmie się wyjątkową sprawą. Chodzi o zwrot depozytu, który Sąd Rejonowy w Świnoujściu przedwcześnie wypłacił mieszkance Zgierza. Zanim zapadł prawomocny wyrok. Wyrok został zmieniony. Depozyt powinien być zwrócony. Ale go nie ma!
Dlaczego Sąd Rejonowy w Świnoujściu zdecydował się wypłacić pieniądze z depozytu kobiecie ze Zgierza, zanim zapadł prawomocny wyrok, mimo iż dysponował pismem, w którym jasno napisane było, że możliwe to będzie dopiero po uprawomocnieniu się wyroku? To pozostanie jedynie w sferze domysłów. Fakt jest taki, że kwota jest do zwrotu, ale... już jej nie ma!
18 stycznia 2022 roku oskarżony wpłacił tytułem zabezpieczenia roszczeń prawie 131 tys. złotych. Zaznaczył jednak, że pieniądze będzie można wypłacić dopiero po tym, gdy wyrok będzie prawomocny.
Mimo, że w Sądzie Najwyższym znajdowała się kasacja Sąd Rejonowy w Świnoujściu poinformował go, że ma zamiar wypłacić część pieniędzy jednej ze stron. Pomijając innych. Mężczyzna nie zgodził się na to. Świnoujski sąd całkowicie zbagatelizował jego sprzeciw i wypłacił mieszkance Zgierza ponad 53 tysiące złotych.
Stała się jednak rzecz, której Sąd w Świnoujściu nie przewidział. Świnoujski sędzia musiał być przekonany, że Sąd Najwyższy odrzuci kasację. Ten jednak przyjął ją i zwrócił sprawę do Sądu Okręgowego w Szczecinie. Sąd Okręgowy w Szczecinie natomiast zmienił wyrok. Wiązało się to ze zwrotem depozytu. Zwrócone zostało jednak tylko pozostałe 77 tysięcy. A co resztą? Na to odpowiedzi ze Świnoujścia już nie ma.
Dlatego właśnie mężczyzna, który wpłacił do depozytu 131 tysięcy złotych domaga się zwrotu pozostałej części. I od zgierzanki, która pieniądze otrzymała i od Skarbu Państwa.
Rozprawa w tej sprawie odbędzie się 20.05.2025 roku od godziny 10. W Sądzie Rejonowym w Zgierzu, I Wydział Cywilny przy ulicy Sokołowskiej 6, w sali numer VIII.
Policja nieprawidłowo wyjaśnia Twoją sprawę? Sędzia jest stronniczy? Ktoś składa fałszywe zeznania? Nie możesz wywalczyć sprawiedliwości? Walczysz o kontakty z dziećmi? Przeprowadzimy śledztwo dziennikarskie. Nagłośnimy problem. Przygotujemy konferencję prasową. Wykażemy kłamstwa i mataczenie. Badamy również skomplikowane sprawy kryminalne. Współpracują z nami byli policjanci i byli oficerowie Centralnego Biura Śledczego Policji. Po przeprowadzeniu śledztwa dziennikarskiego możemy być wskazywani jako świadkowie.