Starania Cywilnego Biura Śledczego, aby naświetlić nieprawidłowości na Plaży Mamry w Węgorzewie, a przede wszystkim wołanie o odpowiednie szkolenie ratowników i zapewnienie bezpieczeństwa w wodzie odnosi skutek lepszy, niż planowaliśmy.
Dziękujemy wszystkim, którym leżą na sercu życie i zdrowie. Utonięć naprawdę może być mniej. Będzie mniej.
Dziękujemy rzecznikowi Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Panie Prokuratorze jesteśmy wdzięczni za Pana podejście do problemu. My, ale przede wszystkim każdy rodzic, którego dziecko zostanie uratowane, nie utonie. Śledztwo w sprawie tragedii na Plaży Mamry w Węgorzewie było wszczęte pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. Ma jednak również objąć zaniechanie obowiązków służbowych. Prześwietlone zostaną nieprawidłowości w samym ośrodku. Dziękujemy za coś, czego się nie spodziewaliśmy. Podczas rozmowy telefonicznej z rzecznikiem usłyszeliśmy, że... każda prokuratura okręgowa w Polsce zostanie poproszona o skontrolowanie stanu bezpieczeństwa kąpielisk na swoim terenie. Jest Pan wielki Panie prokuratorze!
Dziękujemy dziennikarzom za podjęcie tematu. To również dzięki Wam poprawi się bezpieczeństwo.
Akcja Cywilnego Biura Śledczego „Stop śmierci w wodzie!” będzie kontynuowana. Rozpoczynamy rozsyłanie maili i apeli wszędzie tam, gdzie ludzie się kąpią. Do zarządców, dyrektorów, władz lokalnych, prasy. Będziemy pokazywali film z naszego testu, z którego wynika, że można utonąć a ratownicy tego nie widzą. Będziemy apelowali o przeprowadzanie dodatkowych szkoleń ratowników. Nie ustawianych i medialnych, ale w warunkach jak najbardziej zbliżonych do naturalnych. Tylko takie mają naszym zdaniem sens. Zatrzymamy plagę utonięć. Uda się! Musi się udać.
Link do akcji "Stop śmierci w wodzie!". Film z naszego testu. Utonął a ratownicy nie widzieli: http://cbś.com.pl/aktualnosci/145-utonal
Nasz list otwarty w sprawie nieprawidłowości na Plaży Mamry w Węgorzewie: http://cbś.com.pl/aktualnosci/144-list-otwarty-w-sprawie-tragedii-w-wegorzewie-szok-nic-nie-bylo-jak-trzeba