Pisaliśmy o sytuacji pana Mariusza. Odwiedził go w domu policjant, który dał mu do podpisania niewiadomy dokument. Czy był to protokół zeznań in blanco? Sprawa trafiła do Biura Kontroli Komendy Głównej Policji.
Tekst napisany przez dziennikarza, który współtworzy naszą markę agencji prasowej został wskazany przez pana Mariusza w piśmie, jakie skierował do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Sprawa została przekazana do Biura Kontroli Komendy Głównej Policji.
Pojawiły się w niej również nowe wątki. Szczerze mówiąc równie zaskakujące. Rozmawialiśmy z dwiema osobami, które pan Mariusz wskazał, jako świadków w swojej sprawie. Policjanci wysłali do nich wezwanie na przesłuchanie, ale... w specyficzny sposób pomylili adresy. Popełnili tak zwany „czeski błąd”, myląc kolejność cyfr w numerze mieszkania. Sprawdzamy, czy stało się tak raz, czy tego typu błąd wystąpił dwa razy? Co ciekawe, były to wezwania na przesłuchania, które miały nastąpić po sobie jednego dnia. Osoba, która wystawiła wezwania dwa razy przestawiła cyfry przez pomyłkę?
O sprawie czytaj również: http://cywilnebiurosledcze.pl/aktualnosci/395-mial-podpisac-protokol-w-ktorym-nie-bylo-tresci-film
Spotkało Cię coś złego? Padłeś ofiarą przestępstwa? Wydaje Ci się, że Policja nieprawidłowo bada Twoją sprawę lub sędzia jest stronniczy? Ktoś nie chce zapłacić za Twoją pracę, towar, usługę? Chcesz nagłośnić nieprawidłowości w swojej sprawie? Zgłoś się. Cywilne Biuro Śledcze - prasowe biuro śledcze jest do Twojej dyspozycji. Praca dziennikarza śledczego to doskonałe uzupełnienie wysiłków Twojego mecenasa. Nasze teksty są składane w sądach, jako wnioski dowodowe. Zajmujemy się również trudnymi sprawami kryminalnymi i gospodarczymi.